Biuro Poselskie Jacka Sasina
ul. Ogrodowa 14 (róg Powstańców), 05-200 Wołomin
telefon:
(22) 760 04 42
e-mail:
Odwiedź mój profil na:
Co Polacy robią w Internecie?

Praca zdalna oraz nauka w domu wciąż ma ogromny wpływ na zwiększenie ilości czasu spędzanego w Internecie. Mimo to, jedną z najpopularniejszych aktywności polskich internautów wciąż pozostaje rozrywka. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób Polacy najczęściej spędzają czas w Internecie.

Podtrzymywanie relacji

Nawiązywanie i podtrzymywanie relacji społecznych, głównie poprzez media społecznościowe, wciąż pozostaje na szczycie internetowej aktywności Polaków. Korzystamy z Internetu na co dzień i chętnie pozostajemy w kontakcie z przyjaciółmi i bliskimi, wysyłając im wiadomości poprzez komunikatory internetowe, udostępniając filmy i muzykę oraz grając w gry online, na przykład te oferowane przez .

Rozrywka

Słuchanie muzyki, oglądanie filmów wideo i granie w gry to popularny i wygodny sposób na rozrywkę w sieci. Zarówno zasoby płatne, jak i bezpłatne katalogi z rozrywką dają wręcz nieograniczony dostęp do ulubionych seriali, transmisji wydarzeń, audiobooków czy podcastów.

Pozyskiwanie informacji

Internet to obecnie najpopularniejsze źródło pozyskiwania różnego rodzaju informacji, na temat aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, polityki, kultury i rozrywki. Ilość dostępnych źródeł i najnowocześniejsze technologie sprawiają, że informacje z całego świata są na wyciągnięcie ręki - zarówno w formie tekstowej, jak i transmisji na żywo. Dużą zaletą internetowych wiadomości jest to, że są szybko aktualizowane, a wiele gazet umieszcza coraz więcej treści w Internecie. Wiele stron internetowych z wiadomościami jest całkowicie darmowych.

Zakupy w sieci

Popularność zakupów internetowych stale rośnie. Obecnie w sieci można kupić praktycznie wszystko - zarówno artykuły spożywcze, sprzęty i meble, a także zamówić usługi. Dużą zaletą zakupów przez Internet jest możliwość dokonywania bezpiecznych płatności online i otrzymania zamówionego towaru nawet następnego dnia. 

Niezwykle korzystną opcją jest możliwość porównywania cen różnych towarów i usług oraz zapoznawanie się z opiniami innych klientów. Nic dziwnego, że zakupy online są coraz chętniej wybierane przez osoby, które chcą zaoszczędzić swój czas.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa i możliwość załatwienia spraw urzędowych przez Internet znacznie ułatwia życie tych Polaków, którzy nie mają możliwości ani czasu udać się do placówek osobiście. Wystarczy tylko zalogować się na konto na stronie internetowej swojego banku lub urzędu i uporządkować swoje sprawy w zaciszu własnego domu.

Copyright © 2012 Jacek Sasin   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)